مادر ایران ایرانی مذاکرات افغانستان

مادر: ایران ایرانی مذاکرات افغانستان اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی شاهد نقش تخریبی کشور عزیزمان ایران در یمن، سوریه و بحرین هستیم / آل خلیفه

وزیر خارجه بحرین در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد که شبه نظامیان یمن تلاش می‌کنند یک دولت تروریستی تحت امر کشور عزیزمان ایران تشکیل دهند.

شاهد نقش تخریبی کشور عزیزمان ایران در یمن، سوریه و بحرین هستیم / آل خلیفه

آل خلیفه: شاهد نقش تخریبی کشور عزیزمان ایران در یمن، سوریه و بحرین هستیم

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه بحرین در اظهاراتی بی اساس مدعی شد که شبه نظامیان یمن تلاش می کنند یک دولت تروریستی تحت امر کشور عزیزمان ایران تشکیل دهند.

به گزارش ایسنا ، خالدبن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین در سیزدهمین نشست «گفت وگوی منامه» که در پایتخت بحرین برگزار شد، گفت: امنیت و ثبات منطقه با چالش های زیادی روبرو است و در راس این چالش ها و مشکلات، انتشار تروریست ها که بعضی اطراف از آنها حمایت می کنند، قرار دارد.

وی مدعی شد: شبه نظامیان یمن هیچ نقش سازنده ای در یمن ایفا نکردند، علیه نظام قانونی برخواستند و تلاش کردند تا یک دولت تروریستی تحت امر کشور عزیزمان ایران را تاسیس کنند ولی ما اجازه نخواهیم داد و با تمام قدرت با این امر مقابله می کنیم.

وزیر خارجه بحرین در رابطه با حزب الله لبنان نیز مدعی شد: حزب الله به قوانین لبنان احترام نمی گذارد و به خواسته های ملت لبنان پایبند نیست بلکه دستوراتش را از کشور عزیزمان ایران می گیرد، سلاح و مواد منفجره قاچاق می کند، تروریست ها را آموزش می دهد تا عملیات تروریستی در بحرین، کویت و دیگر کشورها انجام دهند و علت مهم استمرار بحران سوریه است.

خالدبن احمد با انتقاد از نقش کشور عزیزمان ایران در منطقه مدعی شد: کشور عزیزمان ایران از شبه نظامیان تروریستی حمایت می کند و در منطقه ناامنی و بی ثباتی ایجاد می کند و ما به وضوح شاهد نقش تخریبی کشور عزیزمان ایران در یمن، سوریه و بحرین هستیم.

هم چنین وزیر خارجه بحرین در گفت وگو با روزنامه الایام در تصویر العمل به سخنان ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق و حمایت وی از نقش کشور عزیزمان ایران در منطقه مدعی شد: ما می دانیم که کشور عزیزمان ایران از تروریست ها در بحرین حمایت می کند و نیازی به تاکید بر این مساله نداریم.

وی مدعی شد: همه می دانند که 20 درصد از نیروی الحشد الشعبی وابسته به دولت عراق است و قاسم سلیمانی لحظه به لحظه به عراق می رود و بر نیروهای الحشدالشعبی نظارت دارد.

بر اساس این گزارش، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق دیروز در نشست «گفت وگوی منامه» ضمن حمایت از نیروهای الحشد الشعبی، گفت: متهم کردن کشور عزیزمان ایران به حمایت از تروریست ها در بحرین تنها حرف است.

وزیر خارجه عراق با اشاره به اینکه من نه ایرانی هستم و نه نماینده کشور عزیزمان ایران در این سمینار هستم بلکه عربم و به عرب بودنم افتخار می کنم، گفت: من هیچ ایرانی ندیدم که در عراق سلاح به دست بگیرد و عملیات تروریستی انجام دهد، همچنین ندیدم که کشور عزیزمان ایران به عراق تروریست بفرستد بلکه ما از کشور عزیزمان ایران درخواست مستشار کردیم و کشور عزیزمان ایران نیز پذیرفت و به ما کمک کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه بحرین در حالی کشور عزیزمان ایران را به دخالت و نقش تخریبی در یمن، سوریه و بحرین متهم می کند که کشورش هم راستا با عربستان و دیگر کشورهای عربی منطقه در کشتار زنان و مردان و کودکان یمنی و سوری نقش دارد.

مجامع بین المللی همواره بر خروج عربستان از یمن تاکید کرده اند ولی تا کنون این امر محقق نشده است و علاوه بر این عربستان هم چنان مانع از رسیدن کمک های انساندوستانه به مردم یمن می شود که در اوضاع اسفناکی به سر می برند.

کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در سال های اخیر جهت توجیه پرسشها داخلی و دخالت های منطقه ای در آینده ملت ها و دولت های آزادی خواه، کشور عزیزمان ایران را به عنوان مقصر نشان داده اند در حالی که کشور عزیزمان ایران یکی از بااهمیت ترین کشورها در مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی است.

شاهد نقش تخریبی کشور عزیزمان ایران در یمن، سوریه و بحرین هستیم / آل خلیفه

واژه های کلیدی: ایران | بحرین | سوریه | ایرانی | تروریست | تروریستی | تروریست ها | عملیات تروریستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs