مادر ایران ایرانی مذاکرات افغانستان

مادر: ایران ایرانی مذاکرات افغانستان اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار بین الملل هشدار وزارت خارجه سوریه نسبت به سیاست‌های خصمانه و توسعه‌طلبانه ترکیه

وزارت خارجه سوریه نسبت به سیاست‌های خصمانه و توسعه طلبانه ترکیه در قبال این کشور هشدار داد.

هشدار وزارت خارجه سوریه نسبت به سیاست‌های خصمانه و توسعه‌طلبانه ترکیه

هشدار وزارت خارجه سوریه نسبت به سیاست های خصمانه و توسعه طلبانه ترکیه

عبارات مهم : امنیت

وزارت خارجه سوریه نسبت به سیاست های خصمانه و توسعه طلبانه ترکیه در قبال این کشور هشدار داد.

به گزارش ایسنا به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: سیاست های خصمانه اوهام توسعه طلبانه دولت ترکیه در خاک سوریه در تضاد آشکار با قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت است.

هشدار وزارت خارجه سوریه نسبت به سیاست‌های خصمانه و توسعه‌طلبانه ترکیه

این وزارتخانه تاکید کرد: تجاوز تازه ترکیه علیه منطقه اعزاز و منطقه ای واقع در نزدیکی شهر شمالی حلب در جهت نقش نابود کننده ای صورت می گیرد که دولت ترکیه در قبال سوریه آن را دنبال می کند. بدهید ترتیب ترکیه با دنبال کردن این سیاست ها شریک مهم تروریسم و توطئه چینی علیه سوریه به شمار می آید که این مسئله ترساندن جدی علیه امنیت و ثبات منطقه و دنیا محسوب می شود.

در نامه های وزارت خارجه به دبیرکل شرکت ملل و مدیر شورای امنیت آمده است سوریه پیشتر در نامه های گذشته کارها ترکیه در اشغال خاک این کشور و حمایتی که نظام اردوغان از گروه های تروریست مسلح به عمل می آورد شرح داده است.

وزارت خارجه سوریه نسبت به سیاست‌های خصمانه و توسعه طلبانه ترکیه در قبال این کشور هشدار داد.

ترکیه اخیرا سیاست ساخت دیوار در بعضی مناطق مرزی با سوریه را شروع کرده و در جریان این کارها بخشی از خاک این کشور را تصاحب کرده هست. در ادامه این نامه ها تاکید شده است است جامعه بین الملل به خوبی می داند که شرایط موجود در منطقه دیگر نیازی به پیچیدگی و وخامت و نابودی بیشتری ندارد و بر همین اساس سوریه بارها نسبت به پیامدها و خطرات سیاست های نظام ترکیه هشدار داده و از جامعه بین الملل خواسته تا در برابر کارها نابودگر و ویران کننده این کشور بایستد.

سوریه تاکید می کند که نیروهای مسلح و ملت این کشور از وجب به وجب خاک آن در برابر تروریست های تکفیری که از سوی نظام اردوغان حمایت می شوند دفاع می کنند. ادامه یافتن سکوت شورای امنیت در قبال این سیاست ها باعث جری تر شدن نظام ترکیه می شود.

واژه های کلیدی: امنیت | ترکیه | سوریه | سیاست | وزارت خارجه | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs