مادر ایران ایرانی مذاکرات افغانستان

مادر: ایران ایرانی مذاکرات افغانستان اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اجتماعی پایان اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام کارت ملی هوشمند

سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور آخرین مهلت ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند را تا آخر اسفند ۹۶ اعلام کرد و با بیان اینکه هزینه ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند۳۱ هزار تومان هس

پایان اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام کارت ملی هوشمند

پایان اسفند آخرین مهلت عضویت کارت ملی هوشمند

عبارات مهم : تاریخ

سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور آخرین مهلت عضویت کارت های ملی هوشمند را تا آخر اسفند ۹۶ اعلام کرد و با بیان اینکه هزینه عضویت کارت های ملی هوشمند۳۱ هزار تومان هست، گفت: راجع به تأمین هزینه کارت های ملی هوشمند افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مذاکره کرده ایم.

سیف الله ابوترابی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تا کنون حدود ۹۹درصد از افراد واجد شرایط در کشور کارت ملی قدیم را دریافت کرده اند و حدود یک درصد باقی مانده نیز کسانی هستند که با سیستم های اداری کاری ندارند، گفت:تا آخر شهریور ماه امسال حدود ۲۹ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۳۰۲ نفر پیش عضویت کارت ملی هوشمند را انجام داده اند که بیش از ۲۷ میلیون و ۶۲۰هزار نفر آنان در خواست خود را تکمیل و حدود ۲۷ میلیون کارت نیز صادر شده است هست. از این تعداد ۲۴ میلیون و ۷۲۰ هزار نفر کارت خود را دریافت کرده اند.

پایان اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام کارت ملی هوشمند

وی ادامه داد: در پشت کارت های ملی تاریخ اعتبار متعددی وجود دارد و این تاریخ اعتبار نیز در چندین مرحله تمدید شده است هست. بنابراین کلیه کارت هایی که تاریخ اعتبارشان قبل از۲۹ اسفند ۹۶ هست، عملا از اول فروردین سال ۹۷ فاقد اعتبار هستند و افراد نیز بایستی تا آخر اسفند ۹۶ جهت عضویت کارت ملی هوشمند اقدام کنند و با گرفتن رسید کارت ملی هوشمند تا اخذ کارت از این رسید جهت کارها اداری خود استفاده کنند.

سخنگوی ثبت احوال اظهار کرد: کارت هایی که تاریخ اعتبار آن ها تا سال ۹۷ تمدید شده است و تعداد آن نیز محدود هست، در سال ۹۷ نیز اعتبار دارند؛ البته ممکن است با صدور کارت ملی هوشمند اعتبار آنها نیز ساقط شود.

سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور آخرین مهلت ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند را تا آخر اسفند ۹۶ اعلام کرد و با بیان اینکه هزینه ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند۳۱ هزار تومان هس

سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه با اوج بردن ظرفیت عضویت و صدور کارت های ملی هوشمند می توانیم ماهانه ۲ و نیم میلیون کارت ملی هوشمند صادر کنیم، گفت: جهت افرادی که معلولیت یا محدودیت حرکتی دارند و نمی توانند جهت عضویت مراجعه کنند در نشستی با پست و پیشخوان، ایستگاه های سیار را جهت جمع آوری درخواست مردم در بیش از 200 نقطه آینده نگری کرده ایم که حدود ۱۲هزار و ۳۴۹ ایستگاه کاری در ساعات متفاوت فعالیت می کنند و روزانه می توانیم ۱۳۵ هزار درخواست از مردم دریافت کنیم.

به گفته وی، تقریبا تا آخر شهریور سال ۹۶ نیمی از جمعیت واجد شرایط استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان، خراسان شمالی، کردستان، اردبیل، مازندران، گلستان، فارس، قزوین، خوزستان، البرز و گیلان درخواست کارت ملی هوشمند داده اند.

ابوترابی در ادامه تصریح کرد: هزینه عضویت کارت های ملی هوشمند ۳۱ هزار تومان است که حدود ۲۰ هزار تومان آن به خزانه دولت واریز می شود و ۱۱ هزار تومان دیگر نیز حداکثر هزینه دریافتی بابت پست و تصویر هست. در حقیقت این هزینه ۲۰ هزار تومان به منظور تأمین بدنه کارت است لیکن این کارت ها تولید داخلی نیستند؛ البته در حال انجام اقداماتی جهت داخلی کردن تولید این کارت ها نیز هستیم و اگر به تولید داخل برسد قیمت آن زیاد کردن نخواهد یافت. همچنین با مدیران کمیته امداد و بهزیستی استان ها نیز راجع به تأمین هزینه کارت های ملی افراد تحت پوشش خود صحبت هایی شده است است که قرار است در این زمینه اقداماتی را انجام دهند.

پایان اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام کارت ملی هوشمند

سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور اضافه کرد: اداره ثبت احوال در تمام مراکز شهرستان های کشور مستقر است و بر حسب مورد در دفاتر نمایندگی در مراکز بخش ها نیزارائه خدمت می دهند.همچنین ۳۵ هزار نفر به عنوان ثبت یار، رابط مردم روستاها با ادارات ثبت احوال هستند و در حال حاضر در ۸۲۳ نقطه اعم از اداره ثبت احوال یا نمایندگی، بیمارستان یا آرامستان ثبت یار ها حضور دارند ودر ۹۷۷ دفتر پیشخوان و دفتر ICT روستایی هم جهت رفاه حال هموطنان عزیز خدماتی ارائه می شود.

وی در آخر صحبت هایش راجع به ارائه خدمات الکترونیکی ثبت احوال به شهروندان افزود: خدمات الکترونیکی ثبت احوال گزینش و مشاوره نام، درخواست کارت هوشمند ملی، رهگیری کارت هوشمند ملی، ثبت عوض کردن نشانی به صورت دوسویه الکترونیکی وصدور گواهینامه متفاوت به صورت یک سویه الکترونیکی انجام شده است و همچنین کلیه خدمات ثبت احوال نیز با اتکا به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به صورت سکونت محور ارائه می شود. به عبارت دیگر هر ایرانی در هرجایی که ساکن باشد خدمات ثبت احوال به آن فرد ارائه می شود.

سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور آخرین مهلت ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند را تا آخر اسفند ۹۶ اعلام کرد و با بیان اینکه هزینه ثبت‌نام کارت‌های ملی هوشمند۳۱ هزار تومان هس

واژه های کلیدی: تاریخ | اعتبار | میلیون | هوشمند | الکترونیکی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs